Sepet

Naturajel Peeling Etkili Çiçek Özlü Sıvı Sabun 500 ml

Naturajel Peeling Etkili Çiçek Özlü Sıvı Sabun 500 ml
44,50 TL
Vergiler Hariç: 44,50 TL

En Geç 03-12-2021 Cuma günü kargoda

Her kullanımda cildinizdeki tüm ölü derinizi soyarak temizler, cildinize canlılık ve tazelik getirir. Öğütülmüş kayısı çekirdeği özü ile cildinizi yumuşacık ve pürüzsüz hale getirirken çiçek özleri kokusu ile sizi ferahlatır.

İçindekiler:

HYALÜRONİK ASİT: Hyalüronik asit; cildin yapısında bulunan ve kolajen ile elastin arasında yer alan, cilde dolgunluk veren bir dokudur. Vücudun doğal olarak ürettiği, yüksek kapasitede su tutma özelliğine sahiptir. Cildin en büyük nem deposu ve nem kaynağı Hyalüronik asittir. Bebek gibi cilt diye bir tabir vardır. Bu tabirin nedeni; bebeklerde Hyalüronik asit mevcudunun yüzde yüz olmasıdır. İlerleyen yaşlarda, yani 25 yaşından sonra bu özellik azalır ve 30’lu yaşlarda Hyalüronik asit üretimi yavaşlar. İlk kırışıklıklar belirginleşmeye başlar ve sonraki yaşlarda ise Hyalüronik asit üretimi iyice yavaşlar. Önce kırışıklıklar derinleşir, sonra yüz ovalinde aşağı doğru düşmeler başlar.

HYALÜRONİK ASİT FAYDALARI: Hyalüronik asit, yüksek oranda su tutma yeteneğiyle cildin esnek, pürüzsüz, parlak, canlı ve doğal görünmesini sağlar. Cilt olduğundan daha genç ve kırışıksız bir görünüm kazanır.

ZEYTİNYAĞI: Cildin nem kazanmasını sağlar. İçerisindeki A ve E vitaminleri, antioksidanlar ile cildin elastikiyetinin korunmasına yardımcı olur.

D-PANTHENOL (provitaminb-5): Cildi nemlendiren, iritasyonu azaltan, kaşıntıyı engelleyen, yüzeysel yaraların tahrişlerin iyileşmesini, derinin kendini yenilemesini sağlayan bir vitamindir.

A VİTAMİNİ: Uzun yıllar yapılan bilimsel araştırmalar sonucu A vitamininin yaşlanma belirtilerini azaltmadaki etkisi tıbbi otoritelerce ortaya koyulmuş ve kabul edilmiştir.
A vitamini cilt sağlığı için gereklidir. A vitamini antioksidan fonksiyonuyla hücreleri hastalıklara karşı korur, yaşlanma sürecini yavaşlatır. A vitamini eksikliğinde bağışıklık sistemi zayıflar, vücut direnci azalır, deri pullanması ve akne gibi sorunlar görülebilir.

E VİTAMİNİ: Cilde esnekliğini veren kolajen üretimini arttırıcı etkisi vardır. Ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

F VİTAMİNİ: F vitamini aslında ‘Fat’, yani bir yağ türüdür. Yağlar, yani lipitler ise cildin üst bariyerinin korunmasında, cilt yapıtaşlarının düzgün bir şekilde çalışmasında ve cildin dış etkenlere karşı korunmasında oldukça etkilidir. Dolayısıyla özellikle soğuk kış aylarında savunmasız bir hale gelmeye daha meyilli olan cilt için bu içerik gerçek bir kurtarıcıdır. F vitamini aslında tam olarak linoleik asit, yani yağ ve Omega 6 bakımından zengin bir asit çeşidini temsil eder. F vitaminin faydaları cildi dış etkenlere karşı korumakla da sınırlı değildir. Omega 6 ile seramid üretiminin hızlanmasının yanında bu vitaminin antioksidan etkileri de vardır. Linoleik asit yaşlanma etkilerini hızlandırarak ödemin de vücuttan atılmasını sağlar.

CİLDİN F VİTAMİNİNE NE KADAR İHTİYACI VARDIR? 

Eğer kuru, pul pul olmuş, matlaşmış ve akneye meyilli bir cilde sahipseniz; cildi koruyup, nemini kaybetmesini engelleyen, yapıtaşların etkili çalışmasını sağlayarak ödemi atan ve cildi sağlığına kavuşturan F vitamini aradığınız çözüm olabilir.

H VİTAMİNİ:   B7 vitamini ve biyotin olarak da bilinen H vitamini, özellikle cilt ve saç sağlığı için önerilen vitaminler arasında yer alan bir vitamindir. H vitamininin kullanıldığı yerler; egzama, dermatit şeklindeki cilt problemleridir.

B VİTAMİNİ: Cildin yenilenmesi ve hücre bölünmesini koruyucu özelliğini taşır. Vitamin B3, cildin nem tutma kabiliyetini korur ve tekrar yağ tabakası oluşturarak kırışık oluşumunu önler. Vitamin B9, hücre yenilenme özelliğini harekete geçirir.

AT KESTANESİ EKSTRAKTI: Kılcal damarları büzen bir özelliği vardır. Yüzeysel kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Cilt sarkmalarında etkilidir. Botox etkisi veren pek çok krem ve sıkılaştırıcıda at kestanesi ekstraktı bulunmaktadır.

Yorum Yap